1046590 42541227 - Za křesťanskými "mantrami" se skrývá nezájem o pravdu

Za křesťanskými „mantrami“ se skrývá nezájem o pravdu

Vítězství jako prázdná fráze

V koloritu Církevních Organizací se často setkáváme s frázemi, které jsou tak často opakovány, že i náhodný návštěvník si je po čase zapamatuje. Jsou to například tyto: „Ježíš už zvítězil na kříži“, „Všechno mohu v Kristu“, „dělejme to v Kristu“, „musíme mít Krista ve svém srdci“, „Ježíše milujeme úplně nejvíc“ „Dívejme se jen na Krista“ a podobně.

Tyto věty jsou pronášeny ve stylu zaříkávání. Připomínají sebepřesvědčování o něčem, čemu ani mluvčí sám moc nerozumí. Nezávislého pozorovatele nejvíc překvapí, že mu jsou podobné věty předkládány jako univerzální, nic neříkající odpovědi na jeho otázky. Tito lidé neznají odpovědi, jen opakují, co jim řekli, že mají opakovat.

Jsou to jen řečnické fráze

Na půdách Církevních Organizací se nezkoumá, jestli někdo miluje Pravdu. Z principu každé lidské organizace, i zde je důležité jen to, zda-li členové souhlasí s tím, co daná Organizace propaguje. Musí takříkajíc kopat za svůj tým.

Věta: „Ježíš už zvítězil na kříži“ je velmi často používána jako univerzální odpověď, používaná členy Církevních Organizací při otázkách, na které prostě neznají odpověď. Je většinou doplněna mantrou: „mě už se to netýká, já jsem na cestě do Nebe

Větou: „Všechno mohu v Kristu“ často členové Církevních Organizací omlouvají, že něco dělají a nevědí, jestli je to správné, nebo přímo omlouvají, co je nesprávné.

Rčením: „Dělejme to v Kristu“ se mluvčí prezentuje jako křesťansky duchovně vyspělý, často prosazující nějakou klubovou akci. Můžete zkoušet jít do práce v Kristu, sprchovat se v Kristu, koukat na hloupé TV zprávy v Kristu… to rčení se dá použít různě a vždy to zní super duchovně. Nikdo ale neví, co přesně to znamená.

No a speciální věty typu: „musíme mít Krista pevně ve svém srdci“, ty už znějí tak, že by s tím člověk hned měl chuť něco dělat. Skoro jako by to chtělo nějakou operaci. Zajímavé by bylo zjistit, kolik posluchačů si z této věty vezme něco jiného, než jen nejistý pocit, že „dělají něco nedokonale a že se musí zlepšit“.

A oblíbená věta: Dívejme se jen na Krista zase schová nezájem o PravduRozsuzování a duchovní boj.

příbuzný článek:

https://odkrytelzi.cz/nejen-pro-krestany/rozsuzovani-neni-odsuzovani/

https://odkrytelzi.cz/nejen-pro-krestany/mytus-o-tom-ze-rozsuzovani-znamena-nezdrave-zabyvani-se-satanem/

https://odkrytelzi.cz/nejen-pro-krestany/biblicky-pohled-na-souzeni-rozsuzovani-neni-odsuzovani/

https://odkrytelzi.cz/nejen-pro-krestany/velke-procento-krestanu-nesnese-hutny-duchovni-pokrm/

https://odkrytelzi.cz/nejen-pro-krestany/povolena-temata-kazani-v-krestanskych-rezervacich/