905342 93922297 - Naivním křesťanům stačí citace z Bible

Naivním křesťanům stačí citace z Bible

Křesťanská naivita dosahuje úctyhodných rozměrů. Pro mnohé křesťany je zcela dostačující, když nějaká osoba cituje Bibli a jsou radostí bez sebe, aniž by se starali, komu ve skutečnosti takový člověk slouží. Pak se snadno může stát, že na křesťanském portálu uvidíme nadšenou zprávu o knize Chucka Norrise, ve které „několikrát cituje Bibli“. Že jde o člověka, který využívá démonických schopností skrze bojová umění a hlásá více či méně skrytě humanitní myšlenky (tolerance na úkor pravdy), to je už pro některé  zcela druhořadé.

Podle této zcestné logiky by pak dotyční naivní křesťané měli nadšeně jásat nad démony (kteří podle Jakubova listu také věří, že je jeden Bůh) a samotný Satan by se měl stát jejich oblíbencem, protože přece také cituje Písmo (Lukáš 4,10). Je krajně nebezpečné považovat citování Bible za dostatečné kritérium pro rozsouzení, kdo je z Boha a kdo ze Satana. Ježíš nám zanechal jasný pokyn, že musíme rozsuzovat, a jak služebníky Boží, tak Satanovy poznáme ne podle citace Písma, ale podle ovoce jejich života (tedy podle toho, kam v konečném důsledku směřují a kam vedou své posluchače.)

Křesťané nikdy nesmějí polevit v ostražitosti a domnívat se, že snad Satan na chvíli přestane útočit a klamat. Písmo nás učí, že Satan je mistrem klamu, který se převléká za „anděla světla“ a jeho služebníci za „služebníky spravedlnosti“. Překvapivě mnoho křesťanů ale stále žasne, že Satanovi služebníci se často tváří jako ti nejvzornější věřící., klidně citují Bibli a vyslovují slova jako Bůh, nebo Ježíš.

2. Korintským 11, 14-15 A není divu, vždyť sám satan se převléká za anděla světla; není tedy nic překvapujícího na tom, že se jeho služebníci převlékají za služebníky spravedlnosti.

příbuzný článek:

https://odkrytelzi.cz/odkryte-lzi-v-okultizmu/dejte-pozor-na-ty-co-mluvi-o-bohu/

https://odkrytelzi.cz/odkryte-lzi-v-okultizmu/zneuzivani-boziho-jmena/

https://odkrytelzi.cz/odkryte-lzi-v-okultizmu/kdyz-nekdo-tvrdi-ze-vsechna-uceni-vedou-k-bohu/

https://odkrytelzi.cz/nova-proroctvi-a-sluzba/jakmile-se-zacne-mluvit-o-bohu-ktery-je-svazovan-casem-mluvi-se-uz-o-satanovi/

https://odkrytelzi.cz/nova-proroctvi-a-sluzba/krestane-sami-vyucuji-o-existenci-mimozemstanu/